Czy dynie są nową viagrą?

dyniaOstrygi są wspaniałym afrodyzjakiem, zgadza się? Zdaniem ekspertów pojawił się jednak nowy afrodyzjak, który ukrywa się pod postacią dyniowego ciasta.

W ten sposób mężczyźni, którzy na święta Bożego Narodzenia szukają dodatkowej porcji męskości powinni trzymać się z daleka od świątecznego puddingu, bezy i czekoladowego ciasta, gdyż najnowsze badania dowodzą, że to właśnie placek z dyni ma być idealnym naturalnym substytutem Viagry.

Grupa mężczyzn w wieku od 18 do 64 lat została poddana działaniu 40 różnych aromatów. Eksperci sprawdzili później, które zapachy najskuteczniej pobudzały dopływ krwi do penisa.

Naukowcy nie są pewni dlaczego tak się działo, podejrzewają jednak, że jest to związane z faktem, iż zapach obniżał poziom lęku, jednocześnie redukując zahamowania.

Fakt teoretyczny

Dynie, a w szczególności ich pestki, są bogate w cynk, który wpływa na zwiększenie poziomu testosteronu, co objawia się rzecz jasna zwiększonym popędem płciowym. Obecnie impotencja dotyka 40 % męskiej populacji. Może to mieć szkodliwy wpływ na samoocenę, może także negatywnie wpływać na relacje między partnerami.

Niezależnie od tego czy dynie mają zbawienny wpływ na męskość, czy też nie, osoby doświadczające symptomów impotencji powinny skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, by określić, czy ich dolegliwości nie są efektem poważniejszych schorzeń wewnętrznych.