Zgubne skutki palenia

Nie da się ukryć, że palenie tytoniu jest przyczyną wielu zdrowotnych problemów. Niestety, osoby, które oddają się temu nałogowi od dłuższego czasu mają spore trudności, aby ostatecznie z nim zerwać. Tymczasem zgubne skutki palenia mają wpływ na kłopoty ze zdrowiem w jeszcze większym stopniu niż otyłość czy chociażby alkoholizm. Jak się  okazuje, dym nikotynowy jest dla naszego organizmu szczególnie szkodliwy. Warto zatem jak najszybciej sięgnąć po odpowiednie specyfiki, które pomogą nam w walce z nałogiem. Jednym z nich jest Champix, lek wyprodukowany przez firmę Pfizer, który wspomaga terapię behawioralną.

Tabletki Champix są uznawane za jeden z najskuteczniejszych środków wspomagających walkę z nałogiem. Cała terapia trwa jedynie 12 tygodni, co jest jej niepodważalnym atutem. Lek jest dostępny jedynie na receptę, więc aby go otrzymać należy odbyć konsultację medyczną. Nie musimy jednak wychodzić z domu, ponieważ można to zrobić za pośrednictwem internetu.
Wpływ palenia na zdrowie

Zawarta w papierosach nikotyna może doprowadzić do wielu poważnych chorób. Przykładem jest rak płuc czy choroby serca, na które cierpi wielu nałogowych palaczy. Warto dodać, że w naszym kraju każdego roku umiera 69 tysięcy ludzi na skutek powikłań związanych z paleniem. Należy zaznaczyć, że zagrożeni są nie tylko czynni palacze, ale również osoby, które jedynie wdychają dym. Tak zwane bierne palenie może doprowadzić chociażby do astmy.

Jedną z częstszych konsekwencji palenia jest impotencja. Zaburzenia seksualne spowodowane nikotyną można wykryć u 120 tysięcy Polaków. Ma to związek ze zwężeniem naczyń krwionośnych, co uniemożliwia osiągnięcie erekcji. Również kobiety palące papierosy skarżą się na zaburzenia seksualne.

Palenie wpływa nie tylko na zdrowie, ale również na urodę. Nałogowi palacze często mają problemy z cerą oraz z włosami. Ponadto, palenie oddziałuje także na stan uzębienia. Jak się okazuje, zęby i dziąsła dość szybko mogą ulec przebarwieniu, negatywnie wpływając na ogólną estetykę wyglądu.

Skuteczne metody rzucenia palenia

W dzisiejszych czasach metod rzucenia palenia jest naprawdę sporo, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Należy jednak zaznaczyć, że niektóre metody mogą okazać się nieskuteczne. Najlepiej skorzystać z konsultacji z lekarzem rodzinnym, który podpowie, co w naszym przypadku będzie dobrym rozwiązaniem. Możemy także zdecydować się na konsultację online – za pośrednictwem euroClinix. Niektórzy palacze chwalą sobie działanie plastrów, gum do żucia czy tabletek, które niwelują głód nikotynowy. Niestety, nie są one skuteczne w każdym przypadku. Nikotynowe zamienniki dla wielu osób są po prostu zbyt słabe. Wówczas warto sięgnąć po środki zapisywane na receptę, które posiadają większą skuteczność. Jednym z nich jest Champix, który posiada formę wygodnych tabletek. Wspomniany specyfik jest zażywany na całym świecie i cieszy się pozytywnymi opiniami wśród wielu specjalistów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ efekty jego działania widać już po 12 tygodniach. Oczywiście wiele zależy od stopnia uzależnienia oraz od naszej silnej woli. Jeśli jednak szukamy tabletek o najwyższej skuteczności, Champix spełni nasze oczekiwania. Warto po nie sięgnąć, aby raz na zawsze wygrać walkę z niszczącym nałogiem. Na pewno żaden nałogowy palacz nie będzie żałował przebytej kuracji.