Łysienie typu męskiego

łysienie

Łysienie androgenne jest jedną z najczęściej występujących postaci łysienia u mężczyzn. Z tą dolegliwością zmaga się dość wielu panów, u których można zauważyć podobne etapy. Zazwyczaj najpierw panowie tracą włosy w okolicach skroni oraz czubka głowy. Na skutek tego następują liczne przerzedzenia, które wyglądają dość nieestetycznie. Nic dziwnego, że mężczyźni borykający się z tym problemem tracą pewność siebie, ponieważ czują się mniej atrakcyjni. Niekiedy doprowadza to do stanu psychicznego załamania, zobojętnienia czy wreszcie – depresji. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ wygląd odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego człowieka.

Przyczyny utraty włosów

Przyczyn utraty włosów u mężczyzn może być bardzo wiele, warto wymienić najważniejsze z nich. Ta dolegliwość najczęściej jest dziedziczna. Należy także zauważyć, że na ogół występuje ona u panów, którzy wkraczają w okres tak zwanego wieku średniego. Nie jest to jednak regułą, ponieważ coraz częściej zdarza się, że młode osoby skarżą się na nadmierną utratę włosów.

Jak gubimy włosy?

Łysienie jest spowodowana działaniem męskich hormonów (androgenów), które bezpośrednio wpływają na kondycję mieszków włosowych. W rezultacie zostaje zahamowany przyrost nowych komórek włosowych, co jest bezpośrednią przyczyną osłabienia włosów. Kolejnym etapem jest ich wypadanie, które przyczynia się do powstania łysiny.

Pierwsze objawy łysienia

Najczęściej łysienie rozpoczyna się według określonych schematów. Linia włosów powoli cofa się, w skutek czego powstaje tak zwana litera „M”. Pozostałe włosy stają się rzadkie i mają skłonność do wypadania. Również na czubku głowy powstają pierwsze przerzedzenia. Po jakimś czasie linia włosów łączy się z czubkiem, tworząc charakterystyczną podkowę.

Odpowiednia metoda leczenia

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru bardzo wiele metod leczenia łysiny. Warto zastanowić się, która z nich jest najbardziej skuteczna i jednocześnie najmniej inwazyjna. Oczywiście przed wybraniem konkretnej metody należy skonsultować się ze specjalistą. Możemy to zrobić online, dzięki czemu w mgnieniu oka dowiemy się, która metoda jest najlepsza w naszym przypadku. Jak się okazuje, wiele preparatów po prostu jest nieskutecznych i szkoda byłoby przeznaczać na nie pieniądze. Specjalista szybko wskaże, która metoda jest najbardziej owocna. Lepiej zrezygnować z inwazyjnego leczenia poprzez skomplikowane zabiegi oraz operacje. Jest to dość ryzykowne i wiąże się z powtarzaniem danej kuracji. Co za tym idzie, na chirurgiczne leczenie musielibyśmy przeznaczyć dość dużo pieniędzy, co mogłoby okazać się dla nas kłopotliwe. Lepiej zatem zdecydować się na leczenie farmakologiczne. Dość skutecznym środkiem jest Propecia, która cieszy się pozytywnymi opiniami wielu specjalistów. Wspomniany specyfik działa przede wszystkim w dwóch sferach: w obszarze wierzchołka oraz w obszarze płata środkowego. Warto podkreślić, że Propecia nie tylko hamuje proces łysienia, ale również pobudza odrost włosów, znacznie wpływając na ich gęstość.